Propozycje prezentu na święta dla majsterkowicza i nie tylko.

Narzędzia Prezenty świąteczne

Propozycje prezentu na święta dla majsterkowicza i nie tylko.

„Co kupić pod choinkę?” Pytanie, na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi, ale są propozycje w tym i nasza.

Zastanawiasz się nad prezentem pod choinkę dla majsterkowicza, miłośnika pracy w ogrodzie lub po prostu sobie chcesz wynagrodzić miniony rok? Cyklicznie w tym okresie jest to problematyczna kwestia dla każdego. W szczególności w chwili kiedy tematyczny prezent ma trafić do osoby o innych zainteresowaniach. Postaramy Ci się pomóc, poniżej znajdziesz listę produktów z naszej oferty, które cieszą się największym zainteresowaniem. Aby uniknąć nietrafionego prezentu, przygotowaliśmy do każdego z nich krótki opis. Zanim jednak o produktach, pozwolimy sobie jeszcze na kilka słów wstępu.

Zestaw Świąteczny LeanCraft - 2021

Co musisz wiedzieć, kupując prezent?
Jak skutecznie wytypować odpowiedni?

Zakładamy, że wiesz czym zajmuje się osoba, którą chcesz obdarować prezentem. Nasza oferta dedykowana jest w dużej mierze osobom pracującym z drewnem — hobbyści, jak i profesjonaliści, w ogrodzie, wszelkiego rodzaju specjaliści od prac precyzyjnych (modelarze / lutnicy), a także artyści. Znajdziesz u nas również propozycje do organizacji przechowywania narzędzi. Z naszymi rozwiązaniami utrzymywanie porządku w miejscu pracy nie jest doskwierającym obowiązkiem, a przyjemnością odkładania przyrządów na właściwe miejsce.

Koniecznie przed zakupem postaraj się zdefiniować, z jakimi problemami boryka się przyszły odbiorca podarku. Podejrzyj jego miejsce pracy i przejrzyj narzędzia – pamiętaj warsztat to miejsce niebezpieczne, zatem nie dotykaj narzędzi, na których obsłudze się nie znasz. Do oceny musi wystarczyć powierzchowna ocena. Jeżeli natomiast będzie ona niewystarczająca, w ten czas należy popytać osoby z otoczenia, bądź też dyskretnie podpytać samego sprawcę zamieszania. Jeśli natomiast nie uda Ci się niczego dowiedzieć, a w warsztacie / pracowni nie zauważyłeś żółtych narzędzi z żarówką, to nie martw się. Jest nikłe prawdopodobieństwo, że nie trafisz z prezentem. Nasze rozwiązania są wielofunkcyjne i unikatowe, zatem prezent na pewno będzie trafiony.

Teraz możemy przejść do naszych propozycji:
cropped-favi.png

1. MITO 6 - przykładnica traserska

Narzędzie kryjące w sobie aż 6 funkcji, produkt cieszący się jedną z największych popularności wśród naszych klientów. Osoba używająca tego przyrządu, na przykładzie deski będzie mogła:
– poprowadzić równoległą linię wzdłuż jej krawędzi,
– wyznaczyć równo pod kątem 45 stopni punkt od narożnika,
– przy desce nie szerszej niż 14 cm, w szybki sposób można wyznaczyć środek,
– posłużyć się tym narzędziem tak jak wewnętrzną częścią kątownika,
– sprawdzić rozmiary kołków, śrub i wierteł,
– korzystać standardowo ze skali pomiarowej.
Uniwersalność i wielofunkcyjność tej przykładnicy skutkuje tym, że to narzędzie staje się podstawowym i bardzo często używanym przyrządem przy pracy z drewnem. Ciężko znaleźć drugie takie narzędzie kryjące w sobie tyle przydatnych funkcji.

2. SENO 4 - kątownik-ekierka z kątomierzem

Zakres pracy tego narzędzia jest równie ciekawy co przyrządu MITO. Wyznaczymy nim również środek deski, narysujemy równoległą linię do jej krawędzi oddaloną o precyzyjną odległość, sprawdzimy średnice wierteł i śrub. Ponadto z dokładnością co do 1 stopnia wyznaczymy kąt, zarówno przy użyciu zewnętrznego kątomierza, jak i wewnętrznego, który jest częścią zestawu. Tylnia regulowana listwa pozwala zmienić przyprostokątną kątomierza, co czyni to narzędzie dwustronnym. Być może i brzmi to wszystko skomplikowanie, ale w rękach fachowca narzędzie to z pewnością znajdzie zastosowanie i rozszyfrowanie jego wszystkich funkcji będzie kwestią kilku minut. Długości boków: 290 x 290 x 415 mm czynią ten kątownik bardzo precyzyjnym przy sprawdzeniu ułożenia sporej wielkości elementów. Standardowo jak na ekierkę przystało w bardzo szybki sposób mamy możliwość wyznaczenia kąta 90 i 45 stopni.

3. KIDO 6 - kątownik - środkownik do desek

Coś, co zaskoczy niejednego z doświadczonych fachowców. Jest to najmniejsze z prezentowanych w tym zestawieniu narzędzi, ale ilością funkcji nie ustępuje ani na krok przykładnicy traserskiej MITO. Zacznijmy od dodatkowych funkcji znanych już po części z poprzednich przyrządów. Kąt 90 i 45 stopni, trasowanie krawędzi (prowadzenie równoległej linii), skala pomiarowa, wyznaczanie środka, oddalanie równomiernie punktu od narożnika deski. Gówna funkcja tego niepozornego przyrządu kryje się w 2 rozstawionych po szerokości narzędzia rolkach. Wkładając pomiędzy nie listwę, należy skręcić przyrząd maksymalnie w lewo lub w prawo do zetknięcia się rolek z listwą / wąską deską. W kolejnym kroku w miejscu przeznaczonym pod ołówek automatyczny mamy idealnie wyznaczony środek bez żadnego pomiaru obrabianego elementu. Wystarczy włożyć ołówek, by go oznaczyć, co więcej z łatwością przyrząd się przesuwa po krawędziach, dlatego też bez problemu możemy poprowadzić linię przez środek całej deski / listwy.

Do prac w ogrodzie

1. Tabliczki informacyjne

W naszej szerokiej ofercie znajdą się również udogodnienia do ogrodu. Okres zimowy to doskonały czas, w którym można planować już swoje drobne prace agrarne. Natomiast okres świąteczny, to doskonały czas, kiedy można bliskiej osobie podarować coś, co się na pewno na wiosnę się przyda. Naszą pierwszą propozycją są tabliczki informacyjne do ogrodu, ogródka, doniczek, warzywników. Z doświadczenia wiemy, że botanika i uprawa to pewnego rodzaju uzależnienie, przynoszące niesamowitą satysfakcję. Jesteśmy zdania, że warto ją w odpowiedni sposób podkreślić, posłużyć temu mogą różnego rodzaju tabliczki informacyjne do samodzielnego oznaczenia grządek i doniczek.

2. Podkładki pod kolana

Większość z prac ogrodowych cechuje się koniecznością wykonywania czynność bezpośrednio przy ziemi. Powoduje to zabrudzenie kolan, co gorsze czasem ich obtarcia. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste i znajduje się w naszej ofercie. Mowa o lekkiej piance, którą można wsunąć pomiędzy podłoże a kolana. Wspomniana podkładka kryje w sobie jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję, mianowicie wyżłobionej przegródki. Przestrzeń tą można wykorzystać na odłożenie narzędzi lub opakowań z nasionami. Gwarantuje to czystość, mniejszą podatność na uszkodzenie i zagubienie używanych narzędzi. Ten drobny prezent z pewnością zmieni jakość i wygodę pracy w ogrodzie.

Podkładka pod kolana 400x200x50 mm z kieszenią
Podkładka pod kolana 50 mm
Podkładka pod kolana 400x200x50 mm z kieszenią

3. Podpórka pod gałęzie

Chociaż do momentu, kiedy wszystko znowu zakwitnie jest jeszcze trochę czasu, to już teraz możesz sprawić prezent sadownikowi w postaci podpory pod gałęzie. Ten drobny upominek to niesłychanie użyteczne ułatwienie dla jego pracy i wytchnienie dla gałęzi jego drzew. Być może nie jest to jakoś szczególnie okazały prezent i bardziej należy go traktować jako dodatkowy, ale z pewnością jego wartość zostanie od razu doceniona po rozpakowaniu. Wszystkim sadownikom życzymy obfitych zbiorów, z użyciem tej podpórki mamy pewność, że żadne drzewko przez to nie ucierpi.

Organizacja porządku

1. Pianki do szuflad narzędziowych

Borykając się z ciągłym poszukiwaniem narzędzi, warto przemyśleć ich odpowiednim uporządkowaniu. Wielokrotnie zdarza się, że na poszukiwaniu odpowiedniego narzędzia można stracić wiele czasu, który można by poświęcić na pracę. Utrzymanie porządku jest prostsze, niż to się może wydawać. Posłużyć temu mogą proponowane przez nas pianki do szuflad narzędziowych. Największym ich atutem jest możliwość samodzielnego rozlokowania posiadanych narzędzi na powierzchni pianki. W kolejnym kroku należy odrysować ich kształt, a następnie ostrym nożem (skalpelem lub nożem do tapet) wyciąć. Powstały kształt narzędzia wybieramy z pianki i w jego miejsce odkładamy to, co miało się tam znaleźć. Wypełnienie piankowe do szuflad to prezent, który na pewno nie okaże się nietrafionym. W przeciwieństwie do konkretnych narzędzi, łatwo jest zdefiniować potrzebę wprowadzenia tego udogodnienia. Stosowanie pianek jako organizerów, to gwarancja porządku. Dzieje się to za sprawą pustej przestrzeni w piance, która aż prosi się o odłożenie przyrządu w odpowiednie miejsce.

2. Pianki do skrzynek narzędziowych

W naszej ofercie znajdują się również mniejsze formy pianek dopasowane do skrzynek narzędziowych Bosch, L-boxx Makita, Festool, Milwaukee. Prócz porządku gwarantują one nieprzemieszczanie się narzędzi podczas transportu. Pomijając kwestę uszkodzeń, niwelują one całkowicie odgłos odbijających się od siebie narzędzi podczas jazdy samochodem / przenoszenia skrzynki. Do tej pory wielu majsterkowiczom tego typu rozwiązania kojarzyły się jedynie z drogimi gotowymi zestawami narzędzi. Jest to słuszne odczucie, gdyż poukładane w taki sposób narzędzia wyglądają bardzo dobrze i profesjonalnie. Natomiast koszt takiej pianki, która to zapewni, jest bardzo mały.

3. Listwy magnetyczne

Problem braku miejsca w warsztacie jest powszechnie znany wszystkim majsterkowiczom. Najłatwiej wtedy gubią drobne przedmioty. Najgorzej jest wtedy, kiedy okazuje się, że zguba to narzędzie / przyrząd, którego używamy bardzo często. Ciężko jest znaleźć odpowiednie miejsce na takie narzędzie, lecz i tutaj spieszymy z pomocą i doskonałym prezentem świątecznym. Naszą propozycją są listwy magnetyczne. Lista rzeczy, która się może na nich znaleźć, jest nieograniczona. W dodatku tworzywo, z którego jest wykonane, nadaje się do opisania pisakiem i w ten czas prezentowana listwa może pełnić funkcję fiszki informacyjnej. Jedynym warunkiem jej użytkowania, jest przytwierdzenie jej do powierzchni metalowej. Za sprawą 4 neodynowych magnesów nie trzeba się martwić, że listwa będzie się zsuwać. W przypadku konieczności jej przemieszczenia, wystarczy ją jedynie odczepić od powierzchni i przełożyć na nowe miejsce. Do tej pory niewykorzystana przestrzeń na ścianach i regałach umożliwi przechowywanie drobnych przedmiotów stale na widoku i pod ręką.

Drobne upominki

1. Składane miary z nadrukiem

Drobny upominek z dobranym nadrukiem do odbiorcy prezentu. Prezent dla męża, ojca, dziadka, a nawet babci. W naszej ofercie znajdziesz różne wzory nadruków, stąd też dopasujesz ten przyrząd bezpośrednio do osoby, której będziesz chcieć go ofiarować. Prezent w takiej formie z pewnością zostanie potraktowany bardzo osobiście, w końcu nie każdy jest dziadkiem w dechę lub najlepszym stolarzem w okolicy. Uniwersalność miar sprawia, że bez względu dla kogo przygotowujesz prezent, z pewnością będzie on przydatny. Warto zajrzeć do tej kategorii prezentów w przypadku poszukiwań drobnych upominków lub dodatkowego prezentu.

2. Breloki do kluczy

Użyteczne breloki do kluczy to kolejny dodatek, który „fajnie” uzupełni Twój prezent. Te małe przyrządy w formie przypinki do kluczy są w pełni funkcjonalnymi narzędziami, operującymi w swoim zakresie skali pomiarowej. Niby gadżet, ale jak bardzo przydatny. Szczególnie w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub przy bardzo precyzyjnych pracach (np. modelarskich). Dodatkowo klucze oprawione w taki breloczek z pewnością zwrócą na siebie uwagę.

Kątownik tworzywowy brelok - KONKO-1
Kątownik tworzywowy brelok - KONKO-1

Być może inne produkty z naszej oferty będą Ci bardziej odpowiadały jako prezent dla bliskiej osoby. Powyższe propozycje, są jedynie częścią naszej szerokiej oferty. Niniejszym artykułem chcieliśmy Ci w jakimś stopniu pomóc przy wyborze prezentu dla męża, taty, dziadka, przyjaciela… Decydując się na naszą markę, decydujesz się na praktyczną i użyteczną formę prezentu. Wierzymy, że w te święta uda Ci się z pewnością Przygotować wyjątkowe upominki dla Twoich bliskich. Niebawem w naszej ofercie pojawią się również stoły MFT, które również o mogą być ciekawym prezentem pod choinkę. Więcej o stołach już za kilka dni na naszej stronie, blogu narzędziowym i w mediach społecznościowych. 

Podziel się tym postem


Właśnie dodałeś ten produkt do koszyka: